Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

ΕΥΒΟΙΚΟΣ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 0-3

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα της Ερμιονίδας και ηττήθηκε με 0-3.
Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκε μόλις μια σημαντική φάση απο τον αντίπαλο με σουτ του Στάικου το οποίο απομάκρυνε με τα πόδια ο Γιουργούσης. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα τυχερό τέρμα όταν μετα απο κόρνερ και απομάκρυνση των αμυντικών ο Στάικος σούταρε και ο Δημητρίου άλλαξε την πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα. Στη συνέχεια πέτυχαν 2 ακόμα τέρματα με τον Δήμα και τον Μακρίδη.
Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με την ομάδα της Ερμιονίδας να δικαιολογεί τον τίτλο του φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Οι συνθέσεις των 2 ομάδων:
ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Γιουργούσης, Τσούτης, Κούτρας, Αυλωνίτης, Παπίλας, Νόνας (84' Τζάνος), Μπασούκος, Ρωμανός, Αργύρης, Ανέστης (55' Μήτρου), Κολιόπουλος (46' Τριανταφύλλου)

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Σπανός): Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Τσώνης, Δημητρίου, Κιοσσές, Στάικος, Συμελίδης (82' Μπούρος), Μακρίδης (75' Χέλης), Δήμας, Μιχαλάκης (84' Μουρατίδης)