Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2011

8η Αγωνιστική Πρωταθλήματος

Με νίκη προχώρησε η ομάδα μας στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 επί της Α.Ε.Χ με σκορ 3-1.

Η Α.Ε.Χ προηγήθηκε στο σκορ, όταν απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, σε φάουλ που είχε κερδίσει η ομάδα του ο Μεταξάς έπιασε στον ύπνο την άμυνα και πάσαρε στον Μούντριχα ο οποίος βρέθηκε μόνος του απέναντι απο τον Μπόλμπαση και πλάσαρε εύστοχα. Έχοντας χάσει αρκετές ευκαιρίες η ομάδα μας προηγουμένως και βρίσκοντας απέναντι της τον τερματοφύλακα της Α.Ε.Χ σε πολύ καλή μέρα, χρειάστηκε ένα μικρό χρονικό διάστημα για να συνέλθει και στο 44 λεπτό ισοφάρισε το παιχνίδι με τον Τσομώκο, ο οποίος σούταρε  απο τη γωνία της μεγάλης περιοχής και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σαλεμή. Στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά απο δυνατό σούτ του Ρουμπή απο περίπου ίδια θέση, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς της φιλοξενούμενης ομάδας και ο Γεραντώνης σε προσπάθεια του να απομακρύνει τη μπάλα άθελα του την έστειλε στην εστία της ομάδας του. Το τρίτο γκόλ πέτυχε ο Νάτσης στο 85 λεπτό, ο οποίος πήρε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής μετά απο απόκρουση του Σαλεμή σε πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Τριαντάφυλλου Ζαχαριά και πλάσαρε εύστοχα με το δεξί.
Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας ο γειτονικός ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ.